Uczniowski Klub Sportowy KALIBER po raz kolejny zorganizował międzynarodowe zawody strzeleckie  Puchar Marszałka Województwa Podlaskiego. Frekwencja jak zwykle była duża. Wystartowało 146 zawodników, w tym ok 100 z kilku klubów z Białorusi i Litwy. Rywalizowali oni w 12 konkurencjach w wieku od młodzika do seniora. Padło wiele świetnych wyników.

Najlepsi w swoich kategoriach wystartowali w finale zawodów. Do wygrania były nie tylko puchary ale i symboliczne samochodziki – czyli wejście do Superfinału listopadowych zawodów Polish Open Kaliber 2017. To wielka szansa na walkę o nagrodę główną, prawdziwy samochód. Najlepiej tę okazję wykorzystały, wykazując się ogromnym opanowaniem dwie Kalibrowiczki: doświadczona pistoleciarka Katarzyna Bielkiewicz i młodziutka karabinierka Aleksandra Szutko.

 

– Ola obecnie prezentuje bardzo wysoką formę, która stale rośnie – wyjaśnia Włodzimierz Aleksiejuk – prezes UKS KALIBEER. – Jeszcze niedawno walczyła na Mistrzostwach Europy, gdzie była najlepsza z Polek. Na początku tygodnia startowała w zawodach Grand Prix Wrocławia, gdzie w konkurencji karabin trzy postawy wyrównała rekord Polski juniorek młodszych. W konkurencji karabin pneumatyczny zajęła I miejsce w finale pokonując najlepsze seniorki, w tym nasze Olimpijki. Liczymy na jej dalsze świetne starty w kolejnych zawodach.

 

Gratulujemy sukcesów i życzymy owocnych strzałów na koljenych zawodach!