Podlaska Federacja Organizacji Pozarządowych wraz Forum Związków Zawodowych zorganizowała w dniu 01.03.2019 pensjonacie Sosnowe Zacisze w Kleosinie, Galę Partnerów Społecznych. W trakcie konferencji, którą prowadził Paweł BACKIEL – Prezes PFOP, można było uzyskać wiedzę merytoryczną z zakresu prawa pracy i nowelizacji ustawy o związkach zawodowych, a także nabyć kompetencje miękkie z zarządzania zasobami ludzkimi i delegowania zadań.

W spotkaniu wzięło udział ok. 250 osób, w tym przedstawiciele organizacji pozarządowych i związków zawodowych na czele z Szefową FZZ Dorotą Gardias z Warszawa oraz wybranym na nową kadencję, Przewodniczącym Eugeniuszem Muszycem.  Swoją obecnością zaszczycił Artur Kosicki – Marszałek Województwa Podlaskiego, który podczas uroczystego bankietu wręczył, kilkunastu burmistrzom i wójtom z naszego regionu, czeki na granty dotacyjne w ramach projektu „Kompetencje cyfrowe drogą do sukcesu”.

Granty na zwiększenie kompetencji cyfrowych otrzymali m.in: Eugeniusz Święcicki – Burmistrz Ciechanowca, Mariusz Korzeniewski – Wójt Gminy Wyszki, Mariusz Soliwoda – Wójt Gminy Wizna, Andrzej Jankowski – Wójt Gminy Brańsk, Artur Gajlewicz – Burmistrz Dąbrowy Białostockiej, Mariusz Dudziński – Burmistrz Tykocina, Józef Zajkowski – Wójta Gminy Sokoły, Mirosław Paniczko – Zastępca Wójta Gminy Trzcianne, Jerzy Pogorzelski – Wójt Gminy Janów, Jarosław Jankowski – Dyrektor Zespołu Szkół w Wysokiem Mazowieckiem.

Spotkanie swoja obecnością uświetnili również Grzegorz Jakuć – Przewodniczący Związku Gmin Wiejskich, Wójt Gminy Turośń Kościelna oraz Piotr Bujwicki – Przewodniczący Rady Miasta w Sokółce. W trakcie uroczystej kolacji gościom akompaniament muzyczny zapewnił Zespół Top Sukces.

W najbliższym czasie Podlaska Federacja Organizacji Pozarządowych ma zaplanowane kolejne seminaria dla przedstawicieli ngo’s, związkowców i samorządowców w Augustowie, Piątnicy i Rucianej Nidzie.